تهران، سعادت آباد ، بلوار دریا ، صرافهای جنوبی ، بالاتر از کوچه نفیسی ، مجتمع توانبخشی باران سلامت_تلفن:09126220396

سرطان

سرطان


 سالانه بیش از ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جهان در اثر بیماری سرطان جان می‌سپارند. "سازمان بهداشت جهانی" به مناسبت روز بین‌المللی سرطان (۴ فوریه) دفترچه‌ی راهنمایی ‌منتشر کرده و از مسئولان خواسته است، توصیه‌های کارشناسان این نهاد را در سه مورد "آگاهی‌دهی به شهروندان، تشخیص درست و سریع نوع بیماری و پشتیبانی مالی از بیماران" به کار برند تا از میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری کاسته شود.

روشنگری در باره‌ی بیماری
کارشناسان "سازمان بهداشت جهانی" در این رابطه ابتدا از ادارات درمان و بهداشت کشورهای جهان می‌خواهند تا کارزاری گسترده برای اطلاع‌رسانی به مردم درباره‌ی انواع گوناگون سرطان و نشانه‌های آن به‌راه بیاندازند. به گفته‌ی آنان روشنگری در این زمینه، سبب می‌شود که بیماران به‌موقع به پزشک مراجعه کنند. آمار نشان می‌دهند که تشخیص به‌هنگام بیماری، درمان آن را آسان‌تر می‌کند.
افزون بر این در دفترچه‌ی راهنمای "سازمان بهداشت جهانی" آمده است که آموزش همه‌جانبه‌ی کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان‌ها به تشخیص درست بیماری کمک می‌کند. این امر هم‌چنین از هزینه‌‌های کلان شرکت‌های بیمه که در نتیجه‌ی تشخیص نادرست و دیرهنگام متحمل می‌شوند، می‌کاهد. آمار نشان می‌دهدکه در سال ۲۰۱۰، بیش از هزار میلیارد یورو برای درمان انواع بیماری‌سرطان در سراسر جهان خرج شده است.    
 
توصیه‌ی سوم کارشناسان نهاد بهداشتی سازمان ملل، در جهت حمایت مالی از بیماران و تامین هزینه‌های درمانی از سوی شرکتهای بیمه درمانی است. در این رابطه، هم‌چنین از شرکت‌های داروسازی خواسته شده درتعیین بهای داروهای مبارزه با سرطان، جانب "عدالت" را رعایت کنند و بیمار را با تحمیل هزینه‌های سنگین به سوی "فلاکت اقتصادی سوق ندهند."
در جهان سالانه دست‌کم ۱۴ میلیون نفر به بیماری سرطان مبتلا می‌شوند. تا سال ۲۰۳۰ این میزان به ۲۱ میلیون نفر افزایش خواهد یافت. بنا به تخمین سازمان بهداشت جهانی دو سوم بیماران سرطانی در کشورهای با درآمد کم با متوسط هستند.

بیماران سرطانی در آلمان
شمار مبتلایان به بیماری سرطان در آلمان، از ابتدای سال‌های دهه‌ی ۱۹۷۰ تا کنون تقریبا دوبرابر شده است. دلیل اصلی این امر "پیری جامعه‌ی آلمان" ارزیابی شده است. زیرا خطر ابتلا به این بیماری سرطان که دومین علت مرگ و میر در این کشور است، در سال‌های پیری افزایش می‌یابد. در حال حاضر بیش از ۴ میلیون آلمانی به سرطان مبتلا هستند.
هرمان گروهه، وزیر بهداشت و درمان آلمان در این رابط اعلام کرد که قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۷ در جهت بهبود شرایط درمان و مراقبت‌های پس از مرحله‌ی مداوا، کار ایجاد "بانک ملی داده‌های مربوط به سرطان" این کشور را به پایان ببرد. هم‌چنین قرار است دامنه‌ی تامین هزینه‌های درمانی و مراقبت‌های روانی بیماران گسترش یابد.
انتشار دفترچه‌ی راهنمای "سازمان بهداشت جهانی" انتقاد برخی از نهادهای مدنی و مستقل را برانگیخته است. کارشناسان این سازمان‌ها می‌گویند که دفترچه‌ی یادشده برای نظام پزشکی "کشورهای صنعتی و ثروتمند" تنظیم شده و نیازها و مسايل بیمارانی که فاقد امکانات تامین اجتماعی هستند، را دربر نمی‌گیرد.
ورزش های مفید برای بیماران سرطانی
مجموعه: درمان با ورزش

 
تمرین‌های استقامتی برای بازسازی عضلات افراد مبتلا به سرطان مفید است
 
ورزش های مفید برای بیماران سرطانی
پس از تشخیص و درمان سرطان، نحوه زندگی بیمار تغییر می‌کند. بیشتر افراد همه تلاش خود را به کار می‌گیرند تا از بازگشت بیماری سرطان جلوگیری کنند. علاوه بر تغذیه مناسب، فعالیت‌های ورزشی نقش مهمی در حفظ سلامت، تحرک و شادابی افراد ایفا می‌کنند.پژوهش‌ها نشان می‌دهد افزایش سطح فعالیت‌های بدنی منجر به کاهش خطر بازگشت سرطان و افزایش احتمال درمان موفق سرطان می‌شود.

 چه نوع از ورزش‌هایی برای بیماران مبتلا به سرطان مفید است؟
پزشکان معتقدند که ترکیبی از حرکات انعطافی، ایروبیک و تمرینات استقامتی می‌تواند به بیماران مبتلا به سرطان کمک کند. هر کاری که فشار بیش از حدی به فرد وارد نکرده اما در عین حال او را به حرکت وادار کند، کمک بسیار بزرگی برای بازیابی سلامتی او خواهد بود.

بیش از هر چیز به افراد مبتلا به سرطان توصیه می شود برای آگاهی از ورزش‌هایی که برایتان مناسب هستند با پزشک متخصص مشورت کنید. باید آگاه باشید که بیماری سرطان باعث شده بدنتان تحلیل برود و به همین دلیل باید فعالیت‌های ورزشی را به آرامی آغاز کنید. در ادامه به برخی از ورزش‌هایی که برای شروع می‌توانید انجام دهید اشاره می‌کنیم:

۱- حرکات کششی مناسب برای بیماران سرطانی
یکی از ورزشهای مفید برای بیماران سرطانی انجام حرکات کششی است .حرکات کششی تاثیر بسیار مهمی در افزایش انعطاف‌پذیری بدن دارد. انجام این حرکات آسان است و به همین دلیل همه افراد می‌توانند آن را انجام دهند و با مداومت در آن به انعطاف‌پذیری عضلات خود کمک کنند. کولین دویل مدیر بخش تغذیه و فعالیت‌های بدنی انجمن سرطان آمریکا در مقاله‌ای می‌نویسد: «حرکات کششی برای حفظ و بهبود تحرک افراد اهمیت دارد». اگر هنوز به اندازه کافی آماده تمرین‌های سنگین نشده‌اید، باید دست کم سعی کنید که بدن انعطاف‌پذیری داشته باشید.»

۲-ورزش ایروبیک باعث بهبود کارآیی قلب بیماران سرطانی می شود
دوچرخه‌سواری، قدم زدن، پیاده‌روی و شنا به سوزاندن کالری و بهبود عملکرد قلب کمک می‌کند. انجام این فعالیت‌ها حتی می‌تواند در کاهش وزن نیز موثر باشد. از آنجایی که تمرینات ایروبیک باعث بهبود کارآیی قلب می‌شود، می‌تواند به سلامت قلبی و عروقی و کاهش خطر حمله قلبی، سکته و دیابت کمک کند.

۳- تمرین با وزنه به درمان سرطان کمک میکند
در طی فرآیند درمان سرطان، بلند کردن وزنه می‌تواند به بازسازی طبیعی عضله‌ها کمک کند. در خانه از دمبل‌های دو تا چهار کیلوگرمی استفاده کنید و اگر احساس می‌کنید که این تمرین برایتان سبک است، دفعات انجام آن را بالا ببرید اما وزنه‌ها را سنگین نکنید.
افرادی که مبتلا به سرطان بوده و درمان شده‌اند باید تمرین‌های ایروبیک و کار با وزنه انجام دهند،هر دو نوع این ورزش‌ها برای سلامتی عمومی بدن و تندرستی افراد رهاشده از سرطان اهمیت حیاتی دارد.

۴- تمرین‌های استقامتی برای بازسازی عضلات افراد مبتلا به سرطان مفید است
استفاده از وزن بدن خودتان در تمرین‌های ورزشی به بازسازی عضلات کمک می‌کند. فعالیت‌های نظیر تمرین پشت بازو با نیمکت و حرکت شنا روی دو دست برای تقویت عضلات بالاتنه مفید هستند و می‌توان آن‌ها را در فضایی اندک و یا حتی در زمان تماشای تلویزیون انجام داد.

۵- فعالیت‌های روزمره مفید برای بیماران سرطانی
به جای استفاده از آسانسور، از پله‌ها بالا بروید. همچنین می‌توانید یک گام‌شمار تهیه کنید. اگر کارتان طوری است که مدام باید پشت میز بنشینید، گاهی اوقات از جای خود برخاسته، کمی قدم بزنید و حرکات کششی انجام دهید. علاوه بر این می‌توانید با بلند کردن اجسامی نظیر بطری و قوطی به تقویت عضلات خود بپردازید.

درباره ما

موسسه آب درمانی باران هیدرو با پرسنلی مجرب و تحصیل کرده (دکترای فیزیولوژی ورزشی و دکتری آسیب شناسی و حرکات اصلاحی ) در راستای حرکات اصلاحی در آب ، ماساژ در آب ، ایروبیک در آب ویژه لاغری ، تناسب اندام ، ستون فقرات ، کمردد ، زانو درد ، از کار افتادگی ، ناهنجاری های در اثر سکته مغزی ، سرطان ، ام اس ، آترریت، رماتیسم، تنگی کانال نخاع ، فلج مغزی و... در خدمت هموطنان عزیز می باشد...

جزئیات تماس

برای بهره مندی از کارشناسان آب درمانی باران سلامت و دریافت مشاوره و خدمات با ما تماس بگیرید :

آدرس:  تهران، سعادت آباد ، بلوار دریا ، صرافهای جنوبی ، بالاتر از کوچه نفیسی ، مجتمع توانبخشی باران سلامت
تلفن :  02188693485
تلفن همراه :     09301017155 _ 09126220396
ایمیل : info@b-hydro.com
وب سایت :  www.b-hydro.com

عضویت در خبر نامه

از جدیدترین تخفیف ها و پکیج های جدید باران سلامت با خبر شوید